Psychologia, a medycyna

Psychologia, a medycyna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (20)Na zdrowie, czyli poczucie dobrostanu składa się czynnik fizyczny oraz psychiczny. Medycyna już od dawna wie, że obie sfery mają na siebie ogromny wpływ. Ciało i psychika- jedno nie może istnieć bez drugiego. Gdy jedna strona szwankuje, druga także zaczyna niedomagać. Jakie dowody ma na to współczesna medycyna?

Istnieje wiele przykładów wpływu psychiki na choroby ciała i odwrotnie. Proces zdrowienia np. po zawale jest bardziej skomplikowany i trudniejszy u osób z depresją. Z drugiej strony choroby serca, a także innych układów są częstą przyczyną depresji i zaburzeń lękowych. Podobnie sprawa ma się w przypadku trądziku. Medycyna nie zna jeszcze dokładnych mechanizmów. Jednak wiadomo, że zły stan psychiczny może nasilać trądzik. Z drugiej strony trądzik jest przyczyną pogorszenia stanu psychicznego.

Współczesna medycyna związała się bardzo silnie z psychologią. Już dzisiaj wiemy, że sfera psychiczna nie może zostać zaniedbana przy leczeniu powszechnych chorób. Leczenie zaburzeń ze strony ciała i umysłu powinno przebiegać równolegle.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Suplementy diety odchudzanie

    Sposób na schudnięcie Presja na kobiety, aby zawsze wyglądały pięknie oraz szczupło jest naprawdę duża. Odczuwamy ją nie tylko od naszych bliskich, ale również od nas samych. Przecież każda z nas chce się czuć pięknie i atrakcyjnie. Naszym wzorem są modeli oraz szczupłe gwiazdy z pierwszych stron gazet. My również chcemy posiadać tak idealną figurę,…

    Read more

Kategorie