Czy warto bać się włókniaków?

Czy warto bać się włókniaków?
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

psychoterapia (3)Włókniaki to niewielkie narośla o barwie skóry pojawiające się u wielu osób. Wraz z wiekiem niestety może ich przybywać. Po 40 roku życia ma je już, co druga osoba w populacji zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na ogół nie sprawiają kłopotów ? dla pań są sprawą czysto estetyczną, jeśli umiejscowią się w bardzo widocznym miejscu. Jednak, jeśli pojawia się ich bardzo dużo może świadczyć o skłonnościach do niektórych chorób wewnętrznych. Warto wtedy zgłosić się do lekarza rodzinnego i przebadać dokładnie stan naszego organizmu. Włókniaki umiejscawiają siew różnych miejscach ciała zarówno na twarzy, dekolcie, pod piersiami, pod pachami i w pachwinach?są to łagodne zmiany nowotworowe, ale czasami potrafią się zezłośliwić, gdy są w miejscu gdzie narażone są np. na ciągłe pocieranie przez odzież czy biżuterie. Niektórzy lekarze przypuszczają, że skłonności do występowania włókniaków są dziedziczne, ale może mieć także podłoże hormonalne. Częściej też występują u osób z nadwagą lub otyłych. Mogą świadczyć o podwyższonym poziomie cholesterolu. A jeśli na skórze jest ich ponad 30 sztuk warto zrobić badania w kierunku cukrzycy typu II.
Raz powstałe włókniaki same nie znikną, warto wiec wybrać się do gabinetu dermatologicznego i poddać zabiegowi ich usunięcia ? zwłaszcza, gdy znajdują się w miejscach narażonych na urazy?

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Co to jest udar?

    Do udaru dochodzi wtedy, gdy z powodu miażdżycy, a wiec zbyt wysokiego poziomu złego cholesterolu jego złogi odkładają się na ściankach naczyń krwionośnych pozbawiając je elastyczności i zwężając ich światło. Czasami taki złóg pęka i powstaje zakrzep lub zator, który może zablokować naczynie krwionośne w wyniku, czego krew nie dopłynie do jakiegoś miejsca np. mózgu…

    Read more

Kategorie