Czy implanty są lepsze niż protezy?

Czy implanty są lepsze niż protezy?
2 votes, 5.00 avg. rating (92% score)

O implantach zębów warto wiedzieć, iż chronią zdrową kość. Pozostawienie pustych przestrzeni w ustach po utracie jednego lub większej ilości zębów może prowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, takich jak utrata i pogorszenie się niektórych kości szczęki. Gdy kość nie jest używana do podtrzymywania naturalnego zęba, jej stan pogarsza się, traci swoją siłę i jędrność. Implanty stomatologiczne są jedyną opcją odbudowy zębów, która zachowuje i pobudza naturalną kość, faktycznie pomaga stymulować wzrost kości i zapobiegać utracie kości.

Kiedy jeszcze warto zastosować implanty zębów?

Implant dentystyczny jest najlepszym rozwiązaniem w przypadkach, gdy protezy lub inne opcje nie wszczepowe mogą prowadzić do problemów z kością szczęki. Implanty zębów ponadto zachowują się w ustach, jak normalne zęby i nie trzeba ich trzymać w filiżance, tak jak protezy. Co więcej, dzięki nowoczesnej technologii cena implantów w Szczecinie i innych polskich miastach jest dzisiaj znacznie bardziej osiągalna dla przeciętnych pacjentów, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Nasze zdrowie

    W ostatnich latach, dzięki licznym i bardzo kosztownym badaniom, firmy farmaceutyczne poczyniły ogromne postępy. Są dostępne leki najnowszej generacji, ponieważ nasze zdrowie jest najważniejsze. Można leczyć choroby, które jeszcze kilka lat wcześniej uważane były za śmiertelne, wymyślono nowe szczepionki. Wydawałoby się, że rozwój technologiczny powinien sprawić, że będą leki dosłownie na wszystko, ale tak nie…

    Read more

Kategorie