Choroba wrzodowa

Choroba wrzodowa
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rehabilitacja (4)Choroba wrzodowa lubi uaktywniać się na jesień. Schorzenie polega na tym, że na błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy powstają nadżerki, których przyczyną zwykle jest bakteria Helicobacter pylori. Choroba wrzodowa objawia się bólami żołądka, wzdęciami, nudnościami, brakiem apetytu?po kuracji antybiotykowej dolegliwości ustępują, ale mają tendencje do nawrotów zwłaszcza w okresie jesiennym. Nawrotom sprzyja życie w stresie, nieregularne źle skomponowane posiłki, które prowadzą do nadmiernego wydzielania w żołądku kwasu solnego, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów a także zażywanie niektórych leków przeciwzapalnych. Tendencje do zapadania na chorobę wrzodową można także odziedziczyć.
Powstałe w wyniku choroby nadżerki mogą mieć różna wielkość od ziarnka pieprzu aż po kilkanaście centymetrów. Taka nadżerka może wnikać w błonę bardzo głęboko, ale i niewielkie ranki mogą być przyczyna dolegliwości bólowych. Oprócz bólów pośrodku brzucha, poniżej mostka lub nad pępkiem mogą być także inne objawy (mdłości, zgaga, odbijanie).

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Brak magnezu

    Gdy brak tego pierwiastka, organizm nie funkcjonuje jak należy. Magnez bierze udział prawie we wszystkich procesach, jakie zachodzą w naszych organizmach. Ma ogromny wpływ przede wszystkim na układ nerwowy, dba o naszą pamięć, zdolność do przyswajania wiedzy i pamięć. Wraz z wapniem i witaminą D bierze udział w budowaniu kości, w trawieniu pokarmów, ma wpływ…

    Read more

Kategorie