Brak magnezu

Brak magnezu
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

zdrowie (17)Gdy brak tego pierwiastka, organizm nie funkcjonuje jak należy. Magnez bierze udział prawie we wszystkich procesach, jakie zachodzą w naszych organizmach. Ma ogromny wpływ przede wszystkim na układ nerwowy, dba o naszą pamięć, zdolność do przyswajania wiedzy i pamięć. Wraz z wapniem i witaminą D bierze udział w budowaniu kości, w trawieniu pokarmów, ma wpływ na prawidłową pracę tarczycy. Słowem jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, a gdy go zabraknie?pierwszym i może najbardziej charakterystycznym objawem jego braku, są skurcze mięśni łydek i drżenie powiek. Następne to chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, nadmierne pobudzenie, kłopoty ze snem, migreny a nawet zaburzenia pracy serca?
Zatem trzeba dbać, aby organizm miał go pod dostatkiem. Dorosły człowiek powinien dziennie dostarczać swemu ciału około 400 mg magnezu na dobę. Można brać suplementy diety, ale to z pokarmów naturalnych jest on najlepiej przyswajalny, a najwięcej magnezu znajdziemy w kakao, sezamie, migdałach, kaszy gryczanej, gorzkiej czekoladzie, orzechach laskowych, płatkach owsianych?

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Choć gwałtowny postęp w świecie współczesnej medycyny sprawia, że możemy dziś korzystać z wielu nowatorskich leków, nie brak osób, dla których w walce o zdrowie największymi sojusznikami pozostają naturalne leki. Sięganie po odpowiednie produkty spożywcze oraz układanie diety w taki sposób, by dostarczała nam ona wielu cennych dla zdrowia składników, bez wątpienia ma ogromne znaczenie….

    Read more

Kategorie