zartan gi joe

zartan gi joe
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

bezdech-senny-5Wiele osób jest dotkniętych przykrym schorzeniem, którym jest obturacyjny bezdech senny. Niestety choroba ta jest lekceważona nie tylko przez pacjentów ale i przez lekarzy, mimo że nieleczona może doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji.
Bezdech senny to choroba, która charakteryzuje się wielokrotnym i powtarzającym się zatrzymaniem lub ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe w czasie snu. Jego objawem jest po prostu chrapanie, osoby cierpiące na bezdech senny oprócz chrapania śpią bardzo niespokojnie co uniemożliwia im skuteczny wypoczynek. Do płuc nie dociera odpowiednia ilość powietrza, narzekają więc na skutki niedotlenienia.
Bezdech senny może powodować wiele przyczyn, a najważniejsze z nich to skrzywiona przegroda nosowa, polipy w nosie a nawet niewłaściwa budowa żuchwy czy zbyt wiotkie mięśnie podniebienia. Także niewłaściwa dieta, otyłość czy picie alkoholu lub palenie papierosów również mogą powodować tą przykrą i uciążliwą chorobę, która dotyka coraz więcej osób.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Szczepić czy nie szczepić?

    Współcześnie szczepienia to dość kontrowersyjny temat. Medycyna ma nie lada orzech do zgryzienia. Wiele przesłanek przemawia za tym, że szczepienia są korzystne. Z drugiej strony prawo rodziców do podejmowania decyzji na temat ich dzieci także powinno być brane pod uwagę. Swego czasu medycyna wprowadziła spore zamieszanie związane ze szczepieniami. Pewne badanie wykazało, że mogą one…

    Read more

Kategorie